Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

10 dolog, amit a vezérlőszekrények szereléséről tudnod kell – I. rész

10 dolog, amit a vezérlőszekrények szereléséről tudnod kell – I. rész

Mai témánkhoz az ötletet villanyszerelő kollégáink adták. Ők az utóbbi időben munkájuk során rendszeresen találkoznak kétes szerelési megoldásokkal vagy hiányos szekrényekkel. Azt hihetnénk, hogy egy szakembernek magától értetődő dolog, mire kell odafigyelni egy vezérlőszekrény szerelésénél. Tapasztalataink szerint azonban ez sok esetben még sincs így.

Lássuk hát, milyen lépései vannak, és mit érdemes tudni a szerelésről, következzen kétrészes cikkünk első fele!

 

Olvasd át a dokumentációt!

A szerelési munkák megkezdése előtt nagyon fontos, hogy megvizsgáljuk a villamosmérnöktől kapott dokumentációt. 
Így a munka megkezdése előtt kiszűrhető egy esetleges tervezési hiba vagy elírás, ezáltal időben lehet még korrigálni.

 

Ellenőrizd a kapott anyagokat!

Ha a kapott leírást átnéztük, fontos, hogy a szekrényszereléshez kiadott anyagokat is szemügyre vegyük. Mire van szükségünk a rajz alapján? Mindenből megvan a megfelelő mennyiség? Azt kaptuk, amit rendeltünk? Miután ezeket ellenőriztük, hozzákezdhetünk a szerelési munkához.

 

Kezdj a lakatosmunkával!

A szükséges anyagok ellenőrzése után a következő lépés a szerelőlap mechanikai szerelése. Jelöljük fel a vezetékek elrendezésére szolgáló fésűs csatornákat, valamint a kalapsíneket, majd rögzítsük őket!

 

 Automatizálnál? Ezekre az alkatrészekre szükséged lehet...

 

Kövesd a rajzot!

Következhet a villamos szerelvények elhelyezése. Szerelés közben a biztonság kedvéért rendszeresen ellenőrizzük, hogy az összes jelölés megfeleljen a rajzon szereplővel!

 

Figyelj a vezetékekre!

Ezen a ponton kezdhetjük meg a főáramkörű vezetékek huzalozását és az érjelölők elhelyezését. Nagyon fontos, hogy a vezetékek bekötésénél odafigyeljünk azok helyes csatlakozására. Tartsuk szemmel a vezetékek keresztmetszetét, és ha kétségünk merül fel , azonnal jelezzük a tervező felé! 

A vezérlő áramkörök kialakításánál a vezetékek színjelölésére is figyeljünk! Jelöljük narancssárga színnel a lekapcsolás után is feszültség alatt lévő vezetékeket, és lássuk el őket a szükséges figyelmeztetésekkel!

 

 

Következő alkalommal a főáramkör és a vezérlő áramkörök kialakításával kezdünk, reméljük, nektek is hasznos volt ez az esettanulmány!
 

 

Nézd meg legújabb szerelési munkáinkat:

 

     

 

 

Szeretnél még több érdekességet olvasni?

Iratkozz fel hírlevelünkre, ne maradj le az újdonságokról!

 

 

Tartalomhoz tartozó címkék: esettanulmány vezérlőszekrény