Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Selec energiamérési megoldások különböző összetettségi szinteken

Selec energiamérési megoldások különböző összetettségi szinteken

Az energiamérési rendszer kialakításánál kulcskérdés, hogy tudjuk azt, milyen szintű rendszerre van szükségünk? Hány mérési pontot akarunk kialakítani, hogyan akarjuk az adatokat begyűjteni és feldolgozni? Ami pedig talán a legfontosabb: ezekkel az adatokkal mi a célunk?

Mai írásunkban ezeket a szinteket mutatjuk be.

 

Első szint: kompakt mérés

Ha csak azt akarjuk, hogy rendszerünk megfeleljen az előírásoknak, válasszunk egy kevésbé összetett mérési megoldást! Ezen a szinten 1 db mérőműszer és 1 db kijelző összeköttetését egy kéteres árnyékolt MODBUS kábellel biztosítjuk.

Ezen a szinten a műszer folyamatosan méri az áramváltók által szolgáltatott adatokat. Ezekből a MODBUS masterként működő kijelző egy memória kártyára menti CSV fájlformátumban a lehetséges adatok tetszőleges halmazát.

Ez az installáció 1 db berendezés legfeljebb 3 fázisának áram, feszültség, teljesítmény és energia adatainak a mérésére elegendő.

 

Második szint: aggregált mérés

 Minden bizonnyal ez a leginkább költséghatékony megoldás. Ebben az esetben a kibővített szoftvernek köszönhetően egyetlen HMI akár 7 db mérőműszer MODBUS mastere is lehet. Ez azt jelenti, hogy egy közös kijelzőn egyszerre láthatjuk legfeljebb 7 db mérési pont adatát.

Komplett gépcsoport esetében így a legkisebb anyagi ráfordítással biztosíthatjuk a kötelező adatszolgáltatást.

Nem szükséges minden mérési pontra külön kijelzőt is telepíteni, ezzel pedig jelentős költségeket takaríthatunk meg.

 

 

Harmadik szint: Energiainformációs Rendszer (EIR)

 Egy ilyen szintű rendszer már képes rá, hogy akár egy egész gyárcsarnok mérését ellássa. Kommunikációja működhet vezetékes, wifis vagy akár rádió frekvenciás csatornákon is.

A rendszer központi számítógépére telepített szoftverben a felhasználó megtalál minden, a mérési pontokról begyűjtött adatot. A szoftver segítségével minden szükséges műveletet elvégezhet. Elemezhet, értékelhet és grafikonok segítségével vizualizálhat.

Ez pedig nagyban megkönnyíti egy energetikus napi munkáját, aki így könnyebben vonhat le következtetéseket az adatokból.

A mérési adatok kiolvasásával egy gép állapotát is könnyebben meg lehet becsülni, és szükség esetén a karbantartást is lehet ütemezni.

 

 

Szeretnél még több érdekességet olvasni?

Iratkozz fel hírlevelünkre, ne maradj le az újdonságokról!

 

 

Tartalomhoz tartozó címkék: energiamenedzsment selec